Навчання в умовах адаптивного карантину
Початок нового 2020/2021 навчального року наша школа розпочала в умовах адаптивного карантину. Адміністрація закладу змінила графік підвозу та приходу на навчання різних класів. Так, для учнів початкової школи уроки розпочинаються о 8.30, для старшої школи – о 9.00. Перед початком уроків медичний працівник проводить температурний скринінг безконтактним термометром усім працівникам школи та учням, показники записуються до журналу обліку. За бажанням температуру можна виміряти контактним термометром, їх у школі є в достатній кількості. Учні навчаються за "класною системою" – вони не переходять під час уроків до інших кабінетів. Згідно з рекомендаціями МОЗ, під час адаптивного карантину вчителям радять проводити заняття на відкритому повітрі - і на території школи створили додатковий «зелений клас», пришкільна територія обладнана достатньою кількістю лавочок. Перевагою навчання на повітрі є те, що на подвір'ї можна повністю безпечно розмістити велику кількість учнів, розташувавши їх у різних зонах. Адміністрація школи, учителі, технічні працівники зробили все від них залежне, щоб навчання і перебування в школі дітей було безпечним і комфортним. Тож усім учасникам освітнього процесу бажаємо творчого натхнення і успіхів у навчанні!
Карантин диктує нові правила і для освітнього процесу. Обов’язкове їх дотримання – це безпека наших дітей та, відповідно, наша. Наголошуємоз на основних нововведеннях, які чекають учнів та педагогічних працівників у прийдешньому навчальному сезоні:
Педагогам після приходу на роботу обов’язково мірятимуть температуру. 37,2°C і вище або нежить, кашель чи інші ознаки гострого респіраторного захворювання — це недопуск до роботи.
На всіх входах до закладу освіти організовуються місця для обробки рук антисептиками. У приміщеннях усі мають пересуватися у респіраторах чи масках, окрім наймолодших школярів (учнів 1-4 класів).
Під час занять у навчальних приміщеннях маски можна не надівати. Це стосується не тільки учнів чи студентів, а й учителів у регіонах з «жовтим» і «зеленим» рівнем епідеміологічної небезпеки. А от у «помаранчевій» зоні для освітян уже рекомендовано використання захисного щитка.
Батьки чи супроводжуючі особи заходити у школу не зможуть (крім тих, котрі супроводжують дітей з інвалідністю) – щоб уникнути додаткових ризиків інфікування учнів.
Перед навчальним процесом учнів опитують про їхнє самопочуття. Якщо у дитини виявлять ознаки гострого респіраторного захворювання, її тимчасово ізолюють в окремому приміщенні, поінформують батьків та узгодять з ними рішення про направлення у медичний заклад.
Рекомендується мінімізувати і пересування між кабінетами чи аудиторіями — зокрема, проводити уроки в одному і тому ж приміщенні впродовж дня та застосовувати модульний підхід до вивчення дисциплін.
Якщо в одного учня класу підтвердиться COVID-19, весь клас вважається контактними особами й відправляється на самоізоляцію.
Після занять наприкінці дня має здійснюватися дезінфекція поверхонь: дверних ручок, столів, сидінь, поручнів тощо.
Відповідальність за організацію та дотримання протиепідемічних заходів покладається на засновника та керівника закладу освіти.